Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to začalo

16.2.2012

Prcci rostou jako z vodu, čekáme ještě na fotky od Bellisky a pak sem hodíme album, jak se jim daří v nových domovech. Alespoň podle informací se mají překrásně. Barres také roste jako z vody a Becky nám skvěle pomáhá s výchovou, prostě mamka každým coulem! Užívají si spolu napadaného sněhu a především Barresek z něj má obrovskou radost.

 

13.2.2012

Tatínek ostravské rodinky se bohužel nesmířil s představou, že budou mít doma pejska, proto jsme si Barreska vzali po jednom dni zpět. Udělal si malý výlet a rozhodli jsme se, že si broučka necháme doma. Máme tedy k Becky malý přírůstek Barreska! :)

11.2.2012

Dnes přijela velmi příjemná návštěva z Ostravy a předali jsme jim poslední volné štěňátko Barreska. Teď už má Becky celé své království opět jen pro sebe. Všem prckům přejeme krásné žití se svými novými pánečky. Co nejdříve přidáme fotky z jejich nových domečků.

 8.2.2012

V albu Vrh B přidány fotky z první společné vycházky s kamarádem Gastonem. V sobotu se vrátí pánečci Baltazárka a současně přijede návštěva z Ostravy, pokud vše proběhne, jak má, odvezou si našeho Barreska a tím pádem budeme mít doma už jen naší princeznu Becky. Co nejdříve také přihodím fotky s Baltazarem, jak si u nás užívá :-)

5.2.2012

Pět štěňátek se má u nových pánečků opravdu královsky, jsme spokojení s výběrem majitelů a snad co nejdřív přidáme fotky všech, jak se jim v nových domovech daří. Barreska máme pořád doma, je to úžasný, hravý a společenský pejsek. Momentálně je u nás na hlídání na týden i Baltazar, jelikož jeho pánečci jeli na hory, takže máme doma opět veselo :-)

21.1.2012

V albu vrh B, můžete vidět aktuální fotky za poslední čtyři dny. Dnes si prcci vesele a s chutí užívali napadeného sněhu. Odpoledne nás navštívili manželé ze Šumperka, kteří si vybrali našeho krasavce Bona. Bona jsme předali do opravdu dobrých rukou a bude mít vše potřebné ( i mnoho navíc :-) ). Zároveň dnes přijel pán ze Slovinska a veze Benjamina do krásného prostředí, kde bude žít na ranči s koňmi. V úterý si přijede naše kamarádka Pavlínka pro Baltazárka a doma nám tedy zůstává již jen Barres.

15.1.2012

Dnes jsme měli velmi příjemné návštěvy. Rodinka z Teplic si odvezla naši krásnou Bellisku, bude se mít opravdu nádherně. A druhá návštěva byla kamarádka Pavlínka s přítelem a vezmou si od nás Baltazárka, hned jak se přestěhují, tak jim ho budeme ještě chvíli rozmazlovat a pak s láskou předáme :-) A pán ze Slovinska si rezervoval Benjaminka a přijede si pro něj v sobotu. Na udání máme tedy už jen dva pejsky - Bona a Barreska.

11.1.2012

V galerii Vrh B přidány fotky za poslední čtyři dny, mrkněte, jak rosteme...

8.1.2012

Včera jsme byli mrknout jak se daří malé Bernadette, s klidným srdčíkem můžeme říct, že opravdu báječně, bude zní nádherná a úžasná fenka :-) Její fotky a také dnešní aktuální fotky zbytku smečky můžete vidět v galerii Vrh B.

5.1.2012

 

Děkujeme za velkou sledovanost našich stránek, jsme rádi, že k nám chodíte koukat co je nového :-) a co je tedy vlastně nového? Včera jsem se jela podívat za kamarádkou Katkou, která má jednu naši fenečku Bernadette. Mají se úžasně, Bernie má spoustu dobrot, hraček a především lásku svých pánečků :-) Lepší pánečky jsme pro ni vybrat nemohli :-)

Doma nám zůstávájí stále čtyři pejsci - Barres, Bono, Benjamin a Baltazar + jejich sestřička Bellis. Všichni jsou naprosto úžasní. Nejenom že již od třetího týdne ochutnávali granulky a maso, tím pádem jsou naprosto a plně samostatní již nějaký ten týden, ale také mají od třetího týdne krásně postavená ouška, což normálně moc zvykem není. Vypadá to,že se spojení Becky a Esa opravdu velmi povedlo a že štěňátka budou nejen nádherná po rodičích, ale také povahově vyrovnaná. Jsou šikovní, moc dobře již teď ví co se smí a nesmí. Učíme je čůrat na noviny, ale samozřejmě se občas zapomenou a loužička padne vedle, nicméně stačí k onu důkazu přijít a štěňátka mizí, protože ví, že se na zem nesmí :-) Kolikrát se stačí jen podívat, že něco nesmí a hned pochopí. Budou to opravdu vyjímeční pejsci.

Pro tyto naše malé skvosty hledáme pánečky, kteří budou mít pejsky za členy rodiny, jelikož toto plemeno musí být nutně členem smečky (rodiny) a musí mít jasně dáno své místo a svého pána. Také je pro ně nutný a nezbytný výcvik a výchova a to aktivně po dobu nejméně tři let. Jde sice o kus dřiny, trpělivosti a práce, ale ČsV Vám to mnohonásobně vrátí svou láskou a náklonností. Díky tomu, že se jedná o spojení NO s Karpatským vlkem, tak mají do vínku dánu po vlcích nejen sílu, rychlost, dokonalé smysly, odolnost a vytrvalost, ale také po NO pracovitost, touhu učit se novým věcem a oddanost člověku. Samozřejmě vše se liší u každého psa, někteří mají více vyvinuté smysly, jiní touhu učit se novým věcem. Vše ale také záleží na pánovi a na tom, jak se psem chce a umí pracovat. ČsV není NO, proto Vám nebude povel opakovat desetkrát dokola jako ovčák. Nemají to zapotřebí, mají vlastní hlavu a když už Vám to ukážou dvakrát, tak se na Vás podívají, proč to po nich chcete znovu opakovat, vždyť jste přece už viděli, že to umí :-) Zvládnou si sami vyhodnotit veškeré situace, proto by pro ně měl být výcvik a výchova jistou formou zábavy, měli byste to pro ně udělat zajímavé, jinak je to nebude bavit a tím pádem se k dobrému výsledku nedopracujete :-) nikoho ale nebudeme strašit, naše Becky má zkoušku ZOP, což je Základní ovladatelnost psa, kdyby jí bavil aport, tak bychom pokračovali i na další zkoušky, tudíž je vidět, že se psi vycvičit opravdu dají, jen to musí bavit Vás i je :-)

A nakonec jedinou věc co od nových pánů požadujeme (a máme i ve smlouvě) je Svod mladých a Bonitace. I když se nehodláte věnovat dalšímu chovu plemene, informace získané z těchto akcí jsou velmi důležité pro klub i další vývoj ČsV, proto je pro všechny dobré znát výsledky DKK štěňátek, jejich zdraví a exteriér. Nicméně tato informace pak dobře slouží i pánečkům. Nikoho však již v žádném případě nenutíme do výstav či zkoušek. Je jen na Vás zda máte pejska jako svého přítele na procházky, nebo zda s ním chcete pilně pracovat a dobrat se úspěšných výsledků :-) A k čemu všemu se dá ČsV využít? Především jako dobrý společník a parťák na aktivní život, na krátké i dlouhé tůry, které zvládají naprosto bez problémů. Dále je velmi baví dog trekking, agility a dají se využít i na Mushing. Zkrátka a dobře, ČsV je dobrý parťák do nepohody, skvělý společník, člen rodiny, ochránce slabších, ale hlavně kamarád na celý život!

Nenechejte se zastrašit pověrami, které o ČsV kolují, že jsou to zlí a nezvladatelní psi! Nic takového není pravda, vždy a vše záleží jen na jejich pánovi! Pokud si nejste jistí, že je toto plemeno vhodné právě pro Vás, přijeďte se k nám nezávazně podívat na návštěvu, rádi si s Vámi popovídáme a ukážeme Vám tu naši "nezvladatelnou" smečku vlčků co doma máme ;-)

1.1.2012

Prcci jsou potřetí odčervení, naočkování i načipovaní. Mohou tedy vyrazit do nových domečků. Bernadette dnes odjela do nové rodinky. Pro její čtyři brášky a jednu sestřičku hledáme zodpovědné pánečky.

30.12.2011

Pomalu učíme prcky čůrat na noviny, řekněme, že úspěch je 50%, za pár dní to budeme ovládat dokonale :-) Dnes je také budeme očkovat a čipovat...

25.12.2011

Dnes se mrňata poprvé podívali ven na zahradu :) moooc se jim tam líbilo, objevovali nové pachy, věci, listí i trávu. Bohužel jsou to mršky velmi rychlé, takže co nejméně rozmazaných fotek je jen málo, ale aspoň na ty se můžete podívat do alba Vrh B.  

24.12.2011

Přejeme Vám všem krásné a pohodové prožití Vánočních svátků s těmi nejbližšími a především pevný první krok do nového roku 2012. Janča, Ondra, Becky a malá smečka de Molay.

21.12.2011 - Ze zdravotních důvodů nám holky z Karviné odřekly rezervaci na fenku Bellis, hledáme tedy pro ni a její bratříčky nové pánečky. Těšíme se na Vaše e-maily a telefonáty. Také moc rádi uvítáme i nezávazné návštěvy. Pokud si s něčím nevíte rady, váháte atd. i v takovém případě se nám ozvěte, rádi Vám poradíme a pomůžeme...

19.12.2011 - Štěňata jsem včera podruhé odčervili. Ještě jedno odčervení proběhne za 14 dní a pak se budou štěňátka očkovat a čipovat. Jsou to úžasní mazlíci, kteří nás vždy vítají radostně. Rostou, hrajou si, jsou čím dál hlučnější :-) vzájemně se zlobí a perou a jaaaaaaaaaak jim chutná jídlo :-) taky papuče, ponožky, nohavice a proč si nekousnout i přímo do nohy či ruky, že? :-)

16.12.2011 - Zítra budou mít prcci svůj první měsíc. Určitě dostanou nějakou dobrotu, ostatně granulky mamce kradou už od třetího týdne, k tomu jim dáváme tvarohy, jogurty i maso, které jim chutná asi nejvíce... Musíme si jich užívat, fenečky půjdou do nových domovů první týden v lednu... Jsou to skvělá štěňátka, tak nějak rychlejší ve všem, takže to vypadá, že se spojení Becky a Esa chovatelské komisi opravdu povedlo :-)

14.12.2011 Štěňátka krásně rostou. Jsou hravá a zdravá. Tento týden budeme podruhé odčervovat. Již pár dní je dokrmujeme, aby si mamka Becky trošku oddychla a oni se naučili samostatně jíst. Věnujeme jim spoustu času, abychom je dokonale socializovali. Stále hledáme čtyři vhodné a zodpovědné pánečky pro pejsky. Neváhejte nás kontaktovat.

Dne 17.11.2011 Becky porodila šest krásných a zdravých štěňátek. Čtyři kluky a dvě holčičky. S porodem si opravdu hlavu nelámala a vše stihla za hodinu a půl. Zde je vidět, jak se i kontrolní sono může mýlit, že na něm byly vidět jen čtyři štěňátka

Štěnátka stále zadáváme, tak neváhejte, pište a volejte.

 

Jak to všechno začalo:

Štěňátka z vrhu A se velmi podařily a proto jsme se rozhodli ještě pro druhý vrh, tedy Vrh B. Poradci chovu si dali záležet a vybrali pro naši Becky opravdového krasavce s velmi vzácnou krví.

Vyvoleným je ENAR SPOD ĎUMBIERA, zvaný Eso. Jedná se o posledního potomka po Artex Radov dvor z linie Flit z Rosíkova. Proto kombinace Becky s Esem bude víc než okouzlující.

Eso je velmi vyrovnaný pes. Jelikož si s krytím dali na čas, půjčili jsme si Esa na 14 dní domů a mohli jsme tak poznat jeho úžasnou povahu.

Musíme uznat, že tak klidného psa Československého vlčáka v cizím prostředí jsme ještě neviděli. Okamžitě jsme si Esa zamilovali nejen my, ale i Becky. Vytvořili na 14 dní krásný pár a my víme, že z jejich společného, byť krátkodobého, soužití budou nádherná štěňátka vhodná pro výstavní úspěchu, zkoušky, různé sportovní aktivity, ale také pro rodinný život.

Ultrazvuk dopadl dobře, Becky je březí a v bříšku nosí malé kofolky. Zatím to vypadá na čtyři prcky, ale jelikož jsou ještě opravdu malincí a ultrazvuk byl tedy dělán dřív než by bylo ideální, jdeme za týden na kontrolní sono, kde uvidíme více a zjistíme snad opravdu + - přesný počet. Pro případné zájemce, či zvědavce jsou funkční naše maily či telefony, takže klidně volejte, pište, ptejte se, příp. rezervujte kofolky.

Jelikož nám velmi záleží na Becky, tak i na štěňátkách. Je pro nás tedy důležité, aby s nimi jejich noví majitelé absolvovali svod mladých a bonitaci včetně testů DKK. Samozřejmě na výstavy ani zkoušky už nikoho nutit nebudeme, záleží jen na Vás, jestli si se svým vlčkem budete aktivně jezdit pro tituly z výstav, nebo Vám bude stačit jeho láska, přítomnost a aktivity ve Vašem okolí. Současně bych ale ráda upozornila (jak se nám stalo u Vrhu A), že ČsV není vhodné plemeno například na hlídání objektu firmy a podobně. Na to bohatě postačí NO, zatímco ČsV by tuto funkci dobře neplnilo. Je to plemeno, které potřebuje mít svoji smečku a být její součástí, nikoliv odstrčené. Je potřeba jim věnovat opravdu velkou hromadu času, trpělivosti, lásky, výchovy, her, aktivit a mnoho dalšího, nicméně to umí stonásobně vrátit! 

Štěňátka budou první dva měsíce (než budou připravená k odběru) vyrůstat u nás doma, kdy budou mít naprostý komfort a luxus. Budeme je učit kontaktu s lidmi i dalšímu, aby byly připraveny do nové rodiny.

Všechna štěňátka budou v době k odběru očkovaná, čipovaná, odčervená, s Průkazem původu plemene a Europasem + od nás dostanou dárek na cestu.

Tím to ale pro nás, jako chovatele, nekončí. Rádi bychom udržovali alespoň občasný kontakt s majiteli, abychom si byli jistí, že se vlčkům daří dobře a hlavně jsme tu kdykoliv ochotni pomoci a poradit.

Předpokládaný termín porodu bude cca po půlce listopadu, tzn. že k odběru budou vlčci během ledna.

Kontrolní ultrazvuk potvrdil čtyři štěnda, o to víc budou hýčkány. Spojení Becky a Esa dá do vínku kofolek opravdu to nejlepší. 

- Vzácnou krev ze strany otce.

- Nádherný exteriér obou rodičů.

- Spojení povah - Becky živelná, energická a sebejistá fenka, Eso - vyrovnaný, klidný a přátelský pes.

- Z těchto předpokladů budou štěňda vhodná pro pracovní úspěchy (zkoušky), výstavní úspěchy, ale také (a to hlavně) vhodná pro rodinný život, k dětem a především jako nejlepší přítel Vaší rodiny.

Pokud si nejste jistí, že chcete právě ČsV, nebo máte nějaké dotazy či připomínky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s Vámi vše probereme. Uvítáme i nezávaznou návštěvu.

image0666.jpgimg_7451.jpg

img_7446.jpg